Choď na obsah Choď na menu
 


Odplata

  Je to príbeh dvoch žien: Heleny Fontana a Valentiny Diaz. Helena je krásna, bohatá, ale nešťastná žena v zrelom veku. Od narodenia trpí srdcovou chorobou, stav sa jej rapídne zhoršil, keď pred 20 rokmi prišla o dcérku, s ktorej smrťou sa nikdy nevyrovnala. Netuší, že za úmrtie dieťaťka je zodpovedný jej zámožný otec, ktorému sa nepáčilo, že sa dcéra zaplietla so synom jeho najväčšieho nepriateľa. Osobný strážca, ktorého Don Danilo poveril "likvidáciou" svojej vlastnej vnučky, však dievčatko zveril sestričke v nemocnici. Tak ako Helena, aj Don Danilo žije v presvedčení, že malá zomrela. Helena vôbec nedúfala, že nájde šťastie, keď sa zamilovala do mladéhho muža, ktorý sa zamestnal vo firme jej otca. Životom sklamaný Luis Miguel Ariza už bol ženatý. Jeho manželka jedného dňa odišla z domu a nechala muža aj s malou dcérkou Mariangel napospas osudu. deň pred svadbou Heleny a Luisa Miguela sa vracia z Európy domov mladšia dcéra Dona Danila - Grazzia. Táto sebecká a bezcitná mladá žena nenávidí svoju sestru a neznáša ani otca, ktorý ju po hádke pred niekoľkými rokmi vydedil. Vracia sa s úmyslom zničiť Helenino manželstvo a získať celý otcov majetok pre seba. Na rozlúčkovom večierku so slobodou zvedie Luisa Miguela. Keď Helena predstaví sestru svojmu nastávajjúcemu, ten zostane šokovaný.... Grazzia nelení a začne Luisovi pripomínať nočné zážitky. Helenino srdce ponižujúci zážitok nevydrží a ona umiera.

Druhá žena, Valentína, sa stará o matku alkoholičku a brata, študenta medicíny. Každý si myslí, že sa živí prostitúciou, nikto netuší, že v skutočnosti sa ako boxerka venuje nelegálnym zápasom. Jej šéf Fernando Valerugo - najväčší nepriateľ Dona Danila - už nie je spokojný, že Valentína každý zápas vyhrá, lebo stávky na ňu sú stále nižšie. Núti ju preto zápas prehrať. Ona sa však nezapredá a napriek vyhrážkam je odhodlaná zvíťaziť. Až keď sa dozvie, že Fernandovi muži uniesli jej brata, nechá sa od súperky dobiť na smrť. V rovnakom čase tak zomierajú dve ženy: Helena a Valentina.

A vtedy sa stane zázrak. Ich duše sa navzájom vymenia. Helena síce zomrie, no jej duša sa prevtelí do mŕtvej Valentiny a ona ožije. Je zmätená, musí žiť oba životy, Helenin aj Valentínin. A musí sa za obe aj pomstiť. Bude toho vôbec schopná? Dokáže potlačiť svoje city, aby muža, ktorého tak milovala, urobila nešťastným

 

  la_venganza_official_logo.gif                                 

 

 

 

                 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

valentina

(helena, 3. 3. 2015 0:07)

Tuto telenovelu by som rada pozrela

Re: valentina

(stanislava, 6. 11. 2015 20:22)

Na you tube je táto telenovela tu je link https://youtu.be/Vdhh0YU19Nk?list=PLmpLBoNi7Khxz-NQbDN6ucEtK9ehRnykm .

marcela

(lola, 3. 3. 2015 0:09)

aj ja by som rada pozrela ale nedaju to stary film

uuuuj

(lp[', 10. 7. 2013 3:07)

nieco take ako tuzba tela tam si tiez vimenili duse