Choď na obsah Choď na menu
 


Teresa

Teresa Chávez je krásna a inteligentná mladá žena, ktorá sa zúfalo snaží dostať sa z chudobnej štvrti, kde žije. Napriek tomu, že je krásna a má všetku oporu v rodičoch, sa Teresa stále len sťažuje na mizerný život, ktorý jej vzal sestru. Rozhodne sa využiť svoju krásu, aby sa dostala do sveta vyššej spoločnosti, do ktorého toľko chce patriť. Aj keby  musela opustiť Mariana, chudobného mladíka zo susedstva, ktorý ju obdivuje! Teresa zmení svoj spôsob myslenia a povahu na ambiciózne.

Na luxusnej prípravke, kde poberá štipendium, spozná Paula, bohatého a obľúbeného mladíka. Teresa v ňom vidia obrovskú príležitosť vstúpiť do sveta bohatých, skončí s Marianom a podarí sa jej získať Paula, ktorému však tají svoj chudobný pôvod. Paulo jej ponúkne manželstvo, ale potom zistí pravdu, zruší zasnúbenie, ale ponúkne jej postavenie milenky. Teresa odmietne a on sa zasnúbi s Aidou, ďalšou študentkou prípravky, krásnou, ale egoistickou a povrchnou.

Paulo a Aida pokorí Teresu, keď pred všetkými odhalí jej chudobu a jej klamstvá. Preto sa rozhodne pomstiť a prisahá, že už nikdy po sebe nenechá šliapať, získa všetko, po čom túži, bez toho by jej záležalo na tom, akým spôsobom a čo ju to bude stáť. Stane sa kamarátkou Artura de la Barrera, prestížneho advokáta, ktorý jej zaplatí štúdium. Celú dobu sa ho snaží dostať. Avšak keď  vidí, že jej kamarátka Aurora sa zamilovala do Mariana, umiera žiarlivosťou a rozhodne sa k nemu vrátiť. Ale keď vidí, že Mariano bude ešte dlho študovať a potrvá to, ako zarobí peniaze, rozhodne sa zostať s Arturom, ale klame mu, že je veľmi nešťastná u svojich rodičov. Luisa, Arturova sestra, jej ľutuje a nasťahuje ju do domu. Tu sa nakoniec Arturo do nej bláznivo zamiluje.
 
Teresa dokončí štúdium, Arturo jej ponúkne manželstvo, vezmú sa. Avšak celé manželstvo je omyl, pretože Arturo strašne žiarli na Mariana. Z tohto dôvodu je tiež Terese neverný. Ona sa to dozvie a takmer sa rozvedú. Arturo jej však ponúkne cestu do Európy a ona prijíma. Získava väčšiu náklonnosť k Arturovi a začína zabúdať na Mariana.
Ubehne nejaký čas. Teresa má nehodu, pri ktorej zostáva paralyzovaná. Uzdraví sa. Práve teraz sa Arturo dozvedá, čo bolo medzi ňou a Marianom a že jediné, čo ju zaujíma, sú jeho peniaze. Arturo má problémy a pochybuje o láske Teresy, preto si ju vyskúša - odvedie ju do štvrti, z ktorej pochádza. Unavená ekonomickou krízou hľadá spôsob, ako vylepšiť svoju sociálno-ekonomickú pozíciu, preto zvedie Fernanda, multimilionárského snúbenca Luisy.
 
Teresa to využije a stane sa, že Fernando nechá Luisu pár dní pred svadbou.
V boji medzi tým, čo naozaj cíti, a nekontrolovateľnú túžbou po peniazoch, si Teresa vyberie druhú možnosť. Predstiera lásku k Fernandovi, ktorú v žiadnom prípade necíti; ale Oriana, Fernandova matka, sa proti nej rázne postaví a robí všetko možné, aby ich oddelila, vrátane toho, že vezme synovi peniaze. Teresa začína pripravovať rozvod s Arturom, aby si mohla vziať Fernanda a mať peniaze, po ktorých vždy túžila. Dosiahne to, aby na ňu Fernando previedol akcie niekoľkých podnikov. Tajne jej predá a potom, čo dostane peniaze, nechá Fernanda s tým, že ho nemiluje.
 
Arturo má nehodu. Pomôže mu rančer, ktorý ho prevezie do svojho obydlia. Tu sa Arturo nachádza v zlom stave. Teresa sa dozvie o nehode a vydá sa ho hľadať. Nájde ho a prevezie do nemocnice. Teresa si uvedomí, že nemôže žiť bez Artura.
 
Na samotnom konci rodina i priatelia odmietnu Teresu, ktorá ich toľko sklamala, a nechajú ju samotnú. Teresa sa zmení, chce byť lepší osobou, všetky peniaze, ktoré získala na Fernandovi, daruje Palominej nadácii. Hľadá Arturovo odpustenie, ale on ju odmietne. Konečne zisti, že je úplne sama, vystúpi po schodoch do svojej izby a objíme plyšového medvedíka, ktorého dostala od Artura. Neskôr sa objaví Arturo, zdvihne ju zo zeme, objíme a pobozká.

tere1.jpg

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Mikova

(Maria, 21. 4. 2017 21:42)

Chcela bi som časť 100

Re: Mikova

(Laitaa, 20. 8. 2017 20:04)

pozri si cez stranku Bombuj.eu kde mas vsetky dieli..

Veronka

(Verra, 4. 8. 2017 11:00)

Velmi pekna telenovela kedy ju budete znova davat :)

wewa

(teresa, 15. 6. 2016 12:56)

Mohla by si vela telenoviel este nakrutit si skvela a krasna herecka

TERESA

(wewa, 15. 6. 2016 12:53)

Podla mna je,to super telenovela
... aspon tie co su na,peniaze zistia co vsetko mozu stratit
bola to super telenovela len skoda ze,ju uz nevysielaju ... aspon ze je na youtubku aspon si ju mozem pozriet viac krat ... :)

marcela

(verra, 3. 4. 2015 16:23)

Ja som rubi nevidela kde to davali ...

Re: marcela

(stanislava, 6. 11. 2015 20:25)

Rubí dávali v roku 2007 na stv1. Od 55 časti je na You tube https://youtu.be/5Pqix8P0Hxk. Ak si to chceš pozrieť celá rubí je na ulož.to to si ale musíš stiahnuť.

teresa

(katarina, 14. 10. 2015 16:01)

je pekna krasna

cervenak david

(tvoje meno je mojim menom teresa , 30. 6. 2015 14:01)

Prosim ta Teresa sprav nove casty telenoveli lebo ta velmi obdivujem si velmi pekna tvoj obdivovat david chcel bi som bit ako ti bit ci nebit ti si ????

teresa chaves

(jocker, 21. 3. 2014 14:54)

ten film sa mi velmi pacil DAJTE TOMU POKRACOVANIE

Re: teresa chaves

(lepsie bude ak spravi nove casti telenoveli urob to teresa pre tvoje divaki prosime ta obdivujeme ta ??, 30. 6. 2015 13:54)

blska

(mojko, 3. 4. 2015 16:22)

Spominate tu Rubi na akom programe to chodilo

Krsná mama Teresy x)

(Terka, 26. 6. 2013 0:21)

Ahojte... Neviete náhodou niekto ako skončí krsná mama Teresy?... S Kutbertom alebo s otcom Aurory?

Re: Krsná mama Teresy x)

(Viki, 13. 7. 2013 10:17)

ahoj:) bude mat pred svadbou s Aurorinym otcom ale uvedomi si ze ma rada kutberta a nakoniec si vezme jeho :)

Re: Krsná mama Teresy x)

(cikitka, 19. 7. 2013 18:43)

vydá sa za Cutberta

Re: Krsná mama Teresy x)

(dominica, 1. 4. 2015 20:04)

S kumbertom ;)

pojde 2015

(alex, 15. 3. 2015 21:30)

Pojde tento rok teresa chceli by sme ju vidiet zase ...dajte ju prosiiiim

rexina

(verra, 3. 3. 2015 13:35)

Teresa( Angeligue Boyer) a Arturo (Sebastian Rulli) maju po terese natocenu spolu jednu uzasnu telenovelu lo que la vida me robo keby ju dali na tv doma je to na sposob Prava laska je to suprova novela

mojko

(..., 3. 3. 2015 13:29)

Keby tuto telenovelu dali zase na tv doma bolo by to super

Mihrimah

(..., 2. 2. 2015 20:33)

TERESA NEZOMRELA AKO TU PISETE CHCELA SA ZABIT ALE ARTURO JU ZACHRANIL A VRATIL SA K NEJ A OSTAL S TERESOU LEBO JU MILOVAL A ODPUSTIL JEJ VSETKO ZLE CO MU SPRAVILA