Choď na obsah Choď na menu
 


Teresa

Teresa Chávez je krásna a inteligentná mladá žena, ktorá sa zúfalo snaží dostať sa z chudobnej štvrti, kde žije. Napriek tomu, že je krásna a má všetku oporu v rodičoch, sa Teresa stále len sťažuje na mizerný život, ktorý jej vzal sestru. Rozhodne sa využiť svoju krásu, aby sa dostala do sveta vyššej spoločnosti, do ktorého toľko chce patriť. Aj keby  musela opustiť Mariana, chudobného mladíka zo susedstva, ktorý ju obdivuje! Teresa zmení svoj spôsob myslenia a povahu na ambiciózne.

Na luxusnej prípravke, kde poberá štipendium, spozná Paula, bohatého a obľúbeného mladíka. Teresa v ňom vidia obrovskú príležitosť vstúpiť do sveta bohatých, skončí s Marianom a podarí sa jej získať Paula, ktorému však tají svoj chudobný pôvod. Paulo jej ponúkne manželstvo, ale potom zistí pravdu, zruší zasnúbenie, ale ponúkne jej postavenie milenky. Teresa odmietne a on sa zasnúbi s Aidou, ďalšou študentkou prípravky, krásnou, ale egoistickou a povrchnou.

Paulo a Aida pokorí Teresu, keď pred všetkými odhalí jej chudobu a jej klamstvá. Preto sa rozhodne pomstiť a prisahá, že už nikdy po sebe nenechá šliapať, získa všetko, po čom túži, bez toho by jej záležalo na tom, akým spôsobom a čo ju to bude stáť. Stane sa kamarátkou Artura de la Barrera, prestížneho advokáta, ktorý jej zaplatí štúdium. Celú dobu sa ho snaží dostať. Avšak keď  vidí, že jej kamarátka Aurora sa zamilovala do Mariana, umiera žiarlivosťou a rozhodne sa k nemu vrátiť. Ale keď vidí, že Mariano bude ešte dlho študovať a potrvá to, ako zarobí peniaze, rozhodne sa zostať s Arturom, ale klame mu, že je veľmi nešťastná u svojich rodičov. Luisa, Arturova sestra, jej ľutuje a nasťahuje ju do domu. Tu sa nakoniec Arturo do nej bláznivo zamiluje.
 
Teresa dokončí štúdium, Arturo jej ponúkne manželstvo, vezmú sa. Avšak celé manželstvo je omyl, pretože Arturo strašne žiarli na Mariana. Z tohto dôvodu je tiež Terese neverný. Ona sa to dozvie a takmer sa rozvedú. Arturo jej však ponúkne cestu do Európy a ona prijíma. Získava väčšiu náklonnosť k Arturovi a začína zabúdať na Mariana.
Ubehne nejaký čas. Teresa má nehodu, pri ktorej zostáva paralyzovaná. Uzdraví sa. Práve teraz sa Arturo dozvedá, čo bolo medzi ňou a Marianom a že jediné, čo ju zaujíma, sú jeho peniaze. Arturo má problémy a pochybuje o láske Teresy, preto si ju vyskúša - odvedie ju do štvrti, z ktorej pochádza. Unavená ekonomickou krízou hľadá spôsob, ako vylepšiť svoju sociálno-ekonomickú pozíciu, preto zvedie Fernanda, multimilionárského snúbenca Luisy.
 
Teresa to využije a stane sa, že Fernando nechá Luisu pár dní pred svadbou.
V boji medzi tým, čo naozaj cíti, a nekontrolovateľnú túžbou po peniazoch, si Teresa vyberie druhú možnosť. Predstiera lásku k Fernandovi, ktorú v žiadnom prípade necíti; ale Oriana, Fernandova matka, sa proti nej rázne postaví a robí všetko možné, aby ich oddelila, vrátane toho, že vezme synovi peniaze. Teresa začína pripravovať rozvod s Arturom, aby si mohla vziať Fernanda a mať peniaze, po ktorých vždy túžila. Dosiahne to, aby na ňu Fernando previedol akcie niekoľkých podnikov. Tajne jej predá a potom, čo dostane peniaze, nechá Fernanda s tým, že ho nemiluje.
 
Arturo má nehodu. Pomôže mu rančer, ktorý ho prevezie do svojho obydlia. Tu sa Arturo nachádza v zlom stave. Teresa sa dozvie o nehode a vydá sa ho hľadať. Nájde ho a prevezie do nemocnice. Teresa si uvedomí, že nemôže žiť bez Artura.
 
Na samotnom konci rodina i priatelia odmietnu Teresu, ktorá ich toľko sklamala, a nechajú ju samotnú. Teresa sa zmení, chce byť lepší osobou, všetky peniaze, ktoré získala na Fernandovi, daruje Palominej nadácii. Hľadá Arturovo odpustenie, ale on ju odmietne. Konečne zisti, že je úplne sama, vystúpi po schodoch do svojej izby a objíme plyšového medvedíka, ktorého dostala od Artura. Neskôr sa objaví Arturo, zdvihne ju zo zeme, objíme a pobozká.

tere1.jpg

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

hatice sultán

(HATICE, 6. 8. 2014 16:21)

kto to je rubi a fernando teresu nezabil tak čo vyprávaš

teresa

(aria, 1. 5. 2014 12:09)

Ja nechápem ako môže niekto obdivovať Teresu alebo Rubi. Veď sú to mrchy. Inak Teresa má tri alternatívne konce a najviac sa mi páčil ten,kde ju Fernando zabil :-(

Esperanza

(gfthztfgd, 15. 3. 2014 15:43)

A ako skončila esperanza?? Ostala s doktorom Hernanom alebo ako?

teresa

(natalinka, 2. 10. 2013 15:24)

TERESA JE NAJLEPSI SERIAL NEK HO OPAKUJU PROSIMM§!!!!!

Teresa

(Ivana, 6. 2. 2014 20:44)

Ta Teresa bola veľmi krasna . Teresa a arturo sa ksebe hodia ale aj s marianom . a na svadbe bola velmi krasna nevesta a bola krajsia ako aulora ta mala skarede saty ale teresa mala velmi pekne krasne saty a ju velmi obdivujem a aulora s marianom sa vôobec nehodia k sebe ...

Natalia Fenova

(Natali, 31. 10. 2013 11:33)

Ahojte Teresa je taká zlá žena ved Teresa+Mariáno--manželstvo s Arturom??????????Christina ty este s tím Rubim to je uz ako?ja neznášam tie bosorkove filmy.Ozajstné bosorky.Ja raz bola som u mojej tete mamkej sestre a tam som spala.Teta Daniela pozerala tú Teresu a ja pfuuuuuuuuu.

Christina

(Teresa, 31. 10. 2013 11:15)

Ahojte baby.Ja som maďarka ale rada hovorím po slovensky a pozerám film po slovensky.Teresu pozerám veľmi rada,podľa mňa je to najlepšia telenovela na svete.Kto má rada Teresu,určite tak isto rada bude pozerať aj Rubi(vyrábali ktorí Teresu). Obsah Rubi je skoro taká istá ako Teresa.Aj Teresu aj Rubin manžel hrá to istí herec.Rubi má jednu sestru,ktorá sa vôľa ako ja.Ona bude mať jednu dcéru,ktorá keď bude mať tak 17-20 rokov,bude taká ako Rubi... V dome sú NAJLEPŠIE FILMY,hlavne Teresa.Ale nie je len Teresa najlepšia telenovela,ale aj Rubi.Má aj peknú pesničku.Musíte to pozrieť baby!!!

Milujem Teresu

(Majka, 1. 10. 2013 8:19)

Teresa sa mi velmi pacila. Skoda ze uz skoncila. Prosim dajte este nejaku podobnu telenovelu.

hilfe

(Blade, 30. 9. 2013 18:41)

cafte,kto mi poradi kde si pozriet alebo stiahnut poslednu cast?..vdaakaaaaa :)

Re: hilfe

(Blade, 30. 9. 2013 18:43)

ale z SK alebo CZ dabingom :)

teresa

(anicka, 30. 9. 2013 17:29)

teresa preco skoncila nie nie natocte pokracovanie :((((((((((((

aida

(smile, 9. 7. 2013 21:37)

ako skonci aida???

Re: aida

(nela nika, 29. 9. 2013 17:43)

takn gtaak teresa je zla ale velmi pekna mam ju rada:)


teresa

(tana, 17. 9. 2013 16:26)

terasa je super paci sa mi jej povaha keby boly unas na slovensku taky chlapi aj ja by som bola taka ved ma v setko

Re: teresa

(gaja, 20. 9. 2013 16:44)

ty truba, nauč sa najprv pravopis. Chlapi-aj ti bohati-privitaju aspon trocha rozumu, čo v tvojom pripade zrejme nehrozi

atila

(war, 17. 9. 2013 2:35)

juana si zoberie gutberta za muza,budu mat svadbu tam odkial gutberto pochadza tam sa zosobasia

Velmi dobrá telenovela!

(sofia, 13. 8. 2013 16:17)

Super, najlepšia telenovela zatial čo som videla.. :)

Re: Velmi dobrá telenovela!

(teresa, 16. 9. 2013 12:45)

je to najlepšia telenovela na svete :D

stres

(vera, 10. 7. 2013 2:27)

neviete nieto ci naozaj zomrelo dieta palomy a artura

teresa-telenovela

(martina, 9. 8. 2013 20:26)

Teresa je najlepší seriál na svete...Teresa s Mariannom je najkrajší pár...Milujem tento seriál...