Choď na obsah Choď na menu
 


Teresa

Teresa Chávez je krásna a inteligentná mladá žena, ktorá sa zúfalo snaží dostať sa z chudobnej štvrti, kde žije. Napriek tomu, že je krásna a má všetku oporu v rodičoch, sa Teresa stále len sťažuje na mizerný život, ktorý jej vzal sestru. Rozhodne sa využiť svoju krásu, aby sa dostala do sveta vyššej spoločnosti, do ktorého toľko chce patriť. Aj keby  musela opustiť Mariana, chudobného mladíka zo susedstva, ktorý ju obdivuje! Teresa zmení svoj spôsob myslenia a povahu na ambiciózne.

Na luxusnej prípravke, kde poberá štipendium, spozná Paula, bohatého a obľúbeného mladíka. Teresa v ňom vidia obrovskú príležitosť vstúpiť do sveta bohatých, skončí s Marianom a podarí sa jej získať Paula, ktorému však tají svoj chudobný pôvod. Paulo jej ponúkne manželstvo, ale potom zistí pravdu, zruší zasnúbenie, ale ponúkne jej postavenie milenky. Teresa odmietne a on sa zasnúbi s Aidou, ďalšou študentkou prípravky, krásnou, ale egoistickou a povrchnou.

Paulo a Aida pokorí Teresu, keď pred všetkými odhalí jej chudobu a jej klamstvá. Preto sa rozhodne pomstiť a prisahá, že už nikdy po sebe nenechá šliapať, získa všetko, po čom túži, bez toho by jej záležalo na tom, akým spôsobom a čo ju to bude stáť. Stane sa kamarátkou Artura de la Barrera, prestížneho advokáta, ktorý jej zaplatí štúdium. Celú dobu sa ho snaží dostať. Avšak keď  vidí, že jej kamarátka Aurora sa zamilovala do Mariana, umiera žiarlivosťou a rozhodne sa k nemu vrátiť. Ale keď vidí, že Mariano bude ešte dlho študovať a potrvá to, ako zarobí peniaze, rozhodne sa zostať s Arturom, ale klame mu, že je veľmi nešťastná u svojich rodičov. Luisa, Arturova sestra, jej ľutuje a nasťahuje ju do domu. Tu sa nakoniec Arturo do nej bláznivo zamiluje.
 
Teresa dokončí štúdium, Arturo jej ponúkne manželstvo, vezmú sa. Avšak celé manželstvo je omyl, pretože Arturo strašne žiarli na Mariana. Z tohto dôvodu je tiež Terese neverný. Ona sa to dozvie a takmer sa rozvedú. Arturo jej však ponúkne cestu do Európy a ona prijíma. Získava väčšiu náklonnosť k Arturovi a začína zabúdať na Mariana.
Ubehne nejaký čas. Teresa má nehodu, pri ktorej zostáva paralyzovaná. Uzdraví sa. Práve teraz sa Arturo dozvedá, čo bolo medzi ňou a Marianom a že jediné, čo ju zaujíma, sú jeho peniaze. Arturo má problémy a pochybuje o láske Teresy, preto si ju vyskúša - odvedie ju do štvrti, z ktorej pochádza. Unavená ekonomickou krízou hľadá spôsob, ako vylepšiť svoju sociálno-ekonomickú pozíciu, preto zvedie Fernanda, multimilionárského snúbenca Luisy.
 
Teresa to využije a stane sa, že Fernando nechá Luisu pár dní pred svadbou.
V boji medzi tým, čo naozaj cíti, a nekontrolovateľnú túžbou po peniazoch, si Teresa vyberie druhú možnosť. Predstiera lásku k Fernandovi, ktorú v žiadnom prípade necíti; ale Oriana, Fernandova matka, sa proti nej rázne postaví a robí všetko možné, aby ich oddelila, vrátane toho, že vezme synovi peniaze. Teresa začína pripravovať rozvod s Arturom, aby si mohla vziať Fernanda a mať peniaze, po ktorých vždy túžila. Dosiahne to, aby na ňu Fernando previedol akcie niekoľkých podnikov. Tajne jej predá a potom, čo dostane peniaze, nechá Fernanda s tým, že ho nemiluje.
 
Arturo má nehodu. Pomôže mu rančer, ktorý ho prevezie do svojho obydlia. Tu sa Arturo nachádza v zlom stave. Teresa sa dozvie o nehode a vydá sa ho hľadať. Nájde ho a prevezie do nemocnice. Teresa si uvedomí, že nemôže žiť bez Artura.
 
Na samotnom konci rodina i priatelia odmietnu Teresu, ktorá ich toľko sklamala, a nechajú ju samotnú. Teresa sa zmení, chce byť lepší osobou, všetky peniaze, ktoré získala na Fernandovi, daruje Palominej nadácii. Hľadá Arturovo odpustenie, ale on ju odmietne. Konečne zisti, že je úplne sama, vystúpi po schodoch do svojej izby a objíme plyšového medvedíka, ktorého dostala od Artura. Neskôr sa objaví Arturo, zdvihne ju zo zeme, objíme a pobozká.

tere1.jpg

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

teresa

(timejka, 27. 6. 2013 10:03)

naj telenovela

prekapenie

(mirus, 26. 6. 2013 19:17)

Ja som si stále myslela, že Teresa si vezme Arthura a bude v manželstve nešťastná. Až si nakoniec uvedomí, že láska k Marianovi je silnejšia ako moc a peniaze a rozvedie sa. A Paloma sa vráti k Arthurovi. No ale takto to bude asi lepšie.

nsdigfijskbs

(Rubi, 24. 5. 2013 17:18)

Pripomína mi to celé telenovelu RUBI.

Re: nsdigfijskbs

(Terka, 26. 6. 2013 0:24)

Teresa je spravena presne na ten sposob, citala som to kdesika na nete, ze su dokonca az 4 serie na tento sposob, je to v skratke remak (neviem ako sa to pise), proste nieco ako Ked budes moja a telenovela Cista laska, je to proste prerobene na ten isty sposob s nejakymi mensimi odchylkami x)

děkuji

(Dominika, 24. 6. 2013 10:22)

Děkuji...tak je to ona...tu jsem také našla,ale právě že jsem hledala ženský hlas myslela jsem, že to není ona...moc moc děkuji snad jí ještě objevíme :(....děkuji :)

PROSBA

(Dominika, 23. 6. 2013 18:22)

Ahojky mám dotaz...na konci 40 dílu zacne hrat písnicka kdyz aurora mluvi se svym otcem..ja ji nikde nemohu sehnat :( nevíte nekdo prosííím? děkuji

Re: PROSBA

(Admin, 24. 6. 2013 8:29)

http://www.youtube.com/watch?v=1e7h3p8pqLU ....tu máš odkaz na tu pesničku akurát že tam ju spieva chlap a nie baba inač je to ta pesnička :) ...ale bohuzial sa mi nepodarilo zistit kto ju spieva :/

teresa

(Svetlana, 20. 6. 2013 17:49)

To akože Teresa nebude s Marianom????? A to čo????