Choď na obsah Choď na menu
 


Teresa

Teresa Chávez je krásna a inteligentná mladá žena, ktorá sa zúfalo snaží dostať sa z chudobnej štvrti, kde žije. Napriek tomu, že je krásna a má všetku oporu v rodičoch, sa Teresa stále len sťažuje na mizerný život, ktorý jej vzal sestru. Rozhodne sa využiť svoju krásu, aby sa dostala do sveta vyššej spoločnosti, do ktorého toľko chce patriť. Aj keby  musela opustiť Mariana, chudobného mladíka zo susedstva, ktorý ju obdivuje! Teresa zmení svoj spôsob myslenia a povahu na ambiciózne.

Na luxusnej prípravke, kde poberá štipendium, spozná Paula, bohatého a obľúbeného mladíka. Teresa v ňom vidia obrovskú príležitosť vstúpiť do sveta bohatých, skončí s Marianom a podarí sa jej získať Paula, ktorému však tají svoj chudobný pôvod. Paulo jej ponúkne manželstvo, ale potom zistí pravdu, zruší zasnúbenie, ale ponúkne jej postavenie milenky. Teresa odmietne a on sa zasnúbi s Aidou, ďalšou študentkou prípravky, krásnou, ale egoistickou a povrchnou.

Paulo a Aida pokorí Teresu, keď pred všetkými odhalí jej chudobu a jej klamstvá. Preto sa rozhodne pomstiť a prisahá, že už nikdy po sebe nenechá šliapať, získa všetko, po čom túži, bez toho by jej záležalo na tom, akým spôsobom a čo ju to bude stáť. Stane sa kamarátkou Artura de la Barrera, prestížneho advokáta, ktorý jej zaplatí štúdium. Celú dobu sa ho snaží dostať. Avšak keď  vidí, že jej kamarátka Aurora sa zamilovala do Mariana, umiera žiarlivosťou a rozhodne sa k nemu vrátiť. Ale keď vidí, že Mariano bude ešte dlho študovať a potrvá to, ako zarobí peniaze, rozhodne sa zostať s Arturom, ale klame mu, že je veľmi nešťastná u svojich rodičov. Luisa, Arturova sestra, jej ľutuje a nasťahuje ju do domu. Tu sa nakoniec Arturo do nej bláznivo zamiluje.
 
Teresa dokončí štúdium, Arturo jej ponúkne manželstvo, vezmú sa. Avšak celé manželstvo je omyl, pretože Arturo strašne žiarli na Mariana. Z tohto dôvodu je tiež Terese neverný. Ona sa to dozvie a takmer sa rozvedú. Arturo jej však ponúkne cestu do Európy a ona prijíma. Získava väčšiu náklonnosť k Arturovi a začína zabúdať na Mariana.
Ubehne nejaký čas. Teresa má nehodu, pri ktorej zostáva paralyzovaná. Uzdraví sa. Práve teraz sa Arturo dozvedá, čo bolo medzi ňou a Marianom a že jediné, čo ju zaujíma, sú jeho peniaze. Arturo má problémy a pochybuje o láske Teresy, preto si ju vyskúša - odvedie ju do štvrti, z ktorej pochádza. Unavená ekonomickou krízou hľadá spôsob, ako vylepšiť svoju sociálno-ekonomickú pozíciu, preto zvedie Fernanda, multimilionárského snúbenca Luisy.
 
Teresa to využije a stane sa, že Fernando nechá Luisu pár dní pred svadbou.
V boji medzi tým, čo naozaj cíti, a nekontrolovateľnú túžbou po peniazoch, si Teresa vyberie druhú možnosť. Predstiera lásku k Fernandovi, ktorú v žiadnom prípade necíti; ale Oriana, Fernandova matka, sa proti nej rázne postaví a robí všetko možné, aby ich oddelila, vrátane toho, že vezme synovi peniaze. Teresa začína pripravovať rozvod s Arturom, aby si mohla vziať Fernanda a mať peniaze, po ktorých vždy túžila. Dosiahne to, aby na ňu Fernando previedol akcie niekoľkých podnikov. Tajne jej predá a potom, čo dostane peniaze, nechá Fernanda s tým, že ho nemiluje.
 
Arturo má nehodu. Pomôže mu rančer, ktorý ho prevezie do svojho obydlia. Tu sa Arturo nachádza v zlom stave. Teresa sa dozvie o nehode a vydá sa ho hľadať. Nájde ho a prevezie do nemocnice. Teresa si uvedomí, že nemôže žiť bez Artura.
 
Na samotnom konci rodina i priatelia odmietnu Teresu, ktorá ich toľko sklamala, a nechajú ju samotnú. Teresa sa zmení, chce byť lepší osobou, všetky peniaze, ktoré získala na Fernandovi, daruje Palominej nadácii. Hľadá Arturovo odpustenie, ale on ju odmietne. Konečne zisti, že je úplne sama, vystúpi po schodoch do svojej izby a objíme plyšového medvedíka, ktorého dostala od Artura. Neskôr sa objaví Arturo, zdvihne ju zo zeme, objíme a pobozká.

tere1.jpg

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Re: teresa-telenovela

(erika , 12. 9. 2013 12:06)

naozaj podla mna je Teresa naozajska svina chudak arturo

gaba

(gaba , 12. 9. 2013 1:07)

ruben a genoneva su obicajny sviniarri ako mozu esperanze ukradnut dieta,ved ziadna matka si dieta neda ked ho nadovsetko miluje ako esperansa

erty

(arty, 12. 9. 2013 1:03)

aurora hrala aj v caro lasky hrala tam mauru

renne

(renne, 12. 9. 2013 1:01)

teresa hrala aj v rebeli hrala tam viko pazzovu

alexiis

(alexiis, 12. 9. 2013 0:59)

mariano si zoberie auroru za zenu a budu zit stastne.

Teresa

(Paloma, 24. 8. 2013 17:18)

Mne sa telenovela Teresa velmi paci. A neviete niekto co sa stane nakoniec s Aidou?

Re: Teresa

(lenka, 11. 9. 2013 12:53)

tak ten film sa mi pai ale oa sa velmi vitahuje a je emi pišna

Re: Re: teresa

(anicka, 15. 8. 2013 23:44)

milujeme ju lebo nie je to falos,taka je kazda zena a nech niekto nepovie ze nie ,len na to ma alebo nie,len s jednym nesuhlasim a to s jej prvoradou hodnotou,lebo nou by ,mala byt laska#

Re: teresa

(terči, 8. 8. 2013 11:44)

Rubi bola ďalšia telenovela, v ktorej bola hlavná hrdinka mrcha ..

Re: teresa

(Mimi, 26. 8. 2013 17:37)

Kedysi bola telenovela Rubi, niečo podobné. Hlavná postava rovnakého charakteru ako Teresa.

Re: teresa

(dkfjnkldbn, 6. 6. 2013 15:57)

to si ešte asi nevidela telenovelu,,Dona Barbara" :D

kde sa dá pozrieť online ?

(Veronika, 16. 8. 2013 12:32)

Ahojte mám otázku viete mi poradiť kde sa dá pozrieť online telenovela Teresa zo slovenským dabingom?

teresa

(anicka, 15. 8. 2013 23:39)

je to najlepsia telenovela co moze byt,lebo to je realita,kazda krasna zena vuziva svoje caro a ak ma ,tak aj intelekt aby dosiahla to co chce,milujem ju

Zaverov je viac

(zuzu, 8. 8. 2013 23:58)

noo ja som si pozerala na youtube viacero zaverov ako skonci teresa
v jednom je ze sa k nej naozaj arturo vrati
v dalsom je ze ju fernando zastreli a zomiera sama
v dalsom je ze ju vsetci opustia a zostava uplne sama
a potom este aj taka verzia ze si najde noveho bohaca ktoreho zase zacne "milovat"

Teresa

(Karolínka , 8. 8. 2013 10:55)

Teresa je veľmi krásne dievča.Je mi jedno aká je lebo ju mám strašne rada :)

TERESA

(Kristína, 31. 7. 2013 9:39)

Čo Teresa spravila to je ale. Všetko opustila len pre peniaze a luxusný život. Dokázala sa vzdať všetkého.
Toto je prvá telenovela v ktorej neznášam herečku krorá je v hlavnej úlohe. Radšej mám Avrroru.

gb

(kika, 19. 7. 2013 21:09)

prosim co budes marianom a aurou?

jjxcvckdkxjc

(??, 18. 7. 2013 20:14)

Tak kto s kym bude : bude teresa arturom ci z marianom
A aurora bude s kym

zaujem

(lili, 17. 7. 2013 14:09)

ja by som chcela vediet ci bude aurora s marianom a ci luisa odpusti fernandovi..

Re: TeresA

(50cent, 7. 7. 2013 17:08)

Pecka film hej je to to iste co ruby ona tiez bola zla ale co uz je to len zabava